Cięcie materiałów stalowych

Wistal - Odkuwki swobodnie kuteCięcie materiałów stalowych, aby spełniały stawiane im oczekiwania i wymagania wymaga użycia odpowiednich maszyn, jak i wiedzy i doświadczenia ich operatorów.
Stal można ciąć na wiele sposobów, szczególnie, że na rynku mamy obecnie dostępnych wiele jej gatunków, ale także ostateczny produkt może charakteryzować się różną grubością i właściwościami. Nadanie elementowi pożądanego wymiaru i kształtu, w tym często nieregularnych form o różnym poziomie skomplikowania to niełatwe zadanie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia ceny, która dla klienta ma spore znaczenie.

Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w cięciu materiałów stalowych jest cięcie skrawające wykonywane z użyciem przecinarek taśmowych. Cięcie stali z wykorzystaniem tej metody ma swoje niewątpliwe zalety, bowiem gwarantuje:

  • precyzję,
  • wysoką jakość,
  • wydajność,
  • niskie koszty obróbki.

Cięcie materiałów stalowych

Najczęściej przecinarki taśmowe wykorzystywane są do cięcia takich materiałów jak:

  • profile stalowe,
  • rury,
  • kształtowniki,
  • wałki stalowe

Nawet, jeśli są to elementy o sporej wielkości i grubości. Cięcie materiału stalowego wykonane z ich użyciem gwarantuje wysoką jakość wykończenia, dzięki czemu zyskujemy na braku konieczności dokonywania dodatkowej obróbki wykańczającej.

W naszym zakładzie tniemy materiały stalowe tą metodą od wielu lat. Dysponujemy nie tylko doskonałej jakości sprzętem i maszynami, ale przede wszystkim doświadczonymi operatorami, których wiedza i doświadczenia ma w przypadku tej metody niebagatelne znaczenie. To, co jest bowiem jednym z najistotniejszych parametrów przy użyciu przecinarek taśmowych to odpowiednie dostosowanie zarówno głębokości jak i prędkości posuwu do rodzaju i własności ciętej stali.
Dodatkowo cięcie materiałów stalowych przy zastosowaniu przecinarek taśmowych to funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązanie, o niższym koszcie niż przy wykorzystaniu innych metod cięcia stali.

Cięcie materiałów stalowych

Gwarantujemy dokładną i wydajne cięcie materiałów stalowych, z zachowaniem wszystkich wymaganych parametrów, dostarczając w efekcie produkt najwyższej jakości.

WiStal - Cięcia materiałów