Cięcie materiałów stalowych

Wistal - Odkuwki swobodnie kute - Cięcie materiałów stalowychCięcie materiałów stalowych, aby spełniały stawiane im oczekiwania i wymagania wymaga użycia odpowiednich maszyn, jak i wiedzy i doświadczenia ich operatorów.
Stal można ciąć na wiele sposobów, szczególnie, że na rynku mamy obecnie dostępnych wiele jej gatunków, ale także ostateczny produkt może charakteryzować się różną grubością i właściwościami. Nadanie elementowi pożądanego wymiaru i kształtu, w tym często nieregularnych form o różnym poziomie skomplikowania to niełatwe zadanie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia ceny, która dla klienta ma spore znaczenie.

Cięcie skrawające

Cięcie skrawające to technika, która wykorzystuje skrawanie, czyli proces usunięcia materiału z powierzchni obrabianej. W tym przypadku, do cięcia stali wykorzystuje się przecinarki taśmowe. Te maszyny, wyposażone w specjalną taśmę złożoną z drobnych zębów skrawających, są w stanie precyzyjnie i efektywnie przecinać stal.

Precyzja

Przecinarki taśmowe są wysoce precyzyjne, co pozwala na dokładne i czyste cięcia. Ta precyzja jest możliwa dzięki regulowanemu napędowi taśmy, który pozwala na precyzyjne kontrolowanie prędkości cięcia, a także dzięki precyzyjnym prowadnicom, które utrzymują taśmę na właściwej ścieżce.

Wysoka jakość

Jakość cięcia wykonanego przecinarką taśmową jest bardzo wysoka. Proces skrawania produkuje gładkie i równomiernie cięte powierzchnie, które wymagają minimalnej obróbki po cięciu. Ponadto, przecinarki taśmowe są w stanie przecinać stal o różnej grubości, bez utraty jakości cięcia.

Wydajność

Przecinarki taśmowe są wysoce wydajne, pozwalając na szybkie i efektywne cięcie stali. Dzięki zastosowaniu specjalnej taśmy skrawającej, są one w stanie przecinać stal z dużą prędkością, jednocześnie zachowując wysoką jakość cięcia.

Niskie koszty obróbki

Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą cięcia skrawającego za pomocą przecinarek taśmowych jest ich kosztoefektywność. Cięcie stali tą metodą jest zdecydowanie mniej kosztowne w porównaniu do innych metod, takich jak cięcie laserowe czy plazmowe. Przecinarki taśmowe są tańsze w eksploatacji, a taśmy skrawające są również mniej kosztowne do zastąpienia w porównaniu do innych narzędzi do cięcia.

Podsumowując, cięcie skrawające z użyciem przecinarek taśmowych to metoda, która oferuje precyzję, wysoką jakość, wydajność i niskie koszty obróbki. Jest to sprawdzona i efektywna metoda cięcia stali, która jest szeroko stosowana w przemyśle.

Cięcie materiałów stalowych

Najczęściej przecinarki taśmowe wykorzystywane są do cięcia takich materiałów jak:

  • profile stalowe,
  • rury,
  • kształtowniki,
  • wałki stalowe

Nawet, jeśli są to elementy o sporej wielkości i grubości. Cięcie materiału stalowego wykonane z ich użyciem gwarantuje wysoką jakość wykończenia, dzięki czemu zyskujemy na braku konieczności dokonywania dodatkowej obróbki wykańczającej.

W naszym zakładzie tniemy materiały stalowe tą metodą od wielu lat. Dysponujemy nie tylko doskonałej jakości sprzętem i maszynami, ale przede wszystkim doświadczonymi operatorami, których wiedza i doświadczenia ma w przypadku tej metody niebagatelne znaczenie. To, co jest bowiem jednym z najistotniejszych parametrów przy użyciu przecinarek taśmowych to odpowiednie dostosowanie zarówno głębokości jak i prędkości posuwu do rodzaju i własności ciętej stali.
Dodatkowo cięcie materiałów stalowych przy zastosowaniu przecinarek taśmowych to funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązanie, o niższym koszcie niż przy wykorzystaniu innych metod cięcia stali.

Cięcie materiałów stalowych

Gwarantujemy dokładną i wydajne cięcie materiałów stalowych, z zachowaniem wszystkich wymaganych parametrów, dostarczając w efekcie produkt najwyższej jakości.

WiStal - Cięcia materiałów